مراحل چاپ مخمل (چاپ فلوک)

مراحل چاپ مخمل (چاپ فلوک)

مراحل چاپ مخمل:

اجرای دکوراسیون مخملی: ابتدا طرح، نقش یا نوشته را که به صورت خطی تهیه شده را به روش چاپ سیلک اسکرین . شابلون سازی می کنیم. سپس نمونه مورد نظر را بر روی یک سطح. صاف قرار داده و شبیه به چاپ سیلک عمل می کنیم. با این تفاوت که به جای رنگ در این چاپ از چسب استفاده می کنیم. به محض چسب دار شدن سطح مورد نظر، پودر مخمل به آن پاشیده می شود. پس از خشک شدن سطح مورد نظر، پودرهای اضافی اطراف محل چسب را با مختصری تکان جدا می کنیم. توجه داشته باشید که مرحله مخمل پاشیدن را نمی توان با دست انجام داد چرا که نه تنها پودر مخمل به درستی. در بافت چسب فرو نمی رود بلکه پودرها به طور ناهموار در سطح چاپی قرار می گیرند.

شیوه های متفاوت چاپ: اجرای دکوراسیون مخملی

  • ابتدا طرح، نقش یا نوشته را که به صورت خطی تهیه شده را به روش چاپ سیلک اسکرین شابلون سازی می کنیم.
  • سپس نمونه مورد نظر را بر روی یک سطح صاف قرار داده و شبیه به چاپ سیلک عمل می کنیم. با این تفاوت که به جای رنگ در این چاپ از چسب استفاده می کنیم.
  • به محض چسب دار شدن سطح مورد نظر، پودر مخمل به آن پاشیده می شود. پس از خشک شدن سطح مورد نظر، پودرهای اضافی اطراف محل چسب را با مختصری تکان جدا می کنیم. توجه داشته باشید که مرحله مخمل پاشیدن را نمی توان با دست انجام داد. چرا که نه تنها پودر مخمل به درستی در بافت چسب فرو نمی رود بلکه پودرها به طور ناهموار در سطح چاپی قرار می گیرند.

پودر های پلی آمید : اجرای دکوراسیون مخملی

اکثر پودر های مورد استفاده فعلی در بازار  از جنس پلی آمید می باشد اکثر کارهای چاپی و ارائه خدمات فلوک بر روی کلیه اجسام اکثرا با پودر های پلی آمید انجام می پذیرد. پودرهای مورد استفاده از مش (ارتفاع ) ۲۵/ میلی متر تا ۱/۵ میلی متر برای کارهای چاپی و تا ۶ میل برای کارهای گل سازی استفاده می شود.

محاسن این پودر: قیمت متوسط، عدم تغییر شکل با فشار، براقیت و جلای کار، پاشش عالی.چسبندگی قوی بر روی کلیه چسبهای مورد استفاده (به خاطر خود رنگ بردن).

معایب این پودر: پودر های پلی آمید بعد از مدتی حتی اگر مورد استفاده قرار نگرفته باشد. بار خود را حتی در بسته بندی باز نشده از دست می دهند. (تاریخ مصرف دارند ۶ ماه الی ۲ سال)

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
×