نیترات نقره

نیترات نقره:

نیترات نقره (Silver Nitrate) یا نمک نقره است که وقتی در معرض نور یا مواد آلی قرار می گیرد به رنگ سیاه در می آید. این ماده که دارای قدرت ضد باکتری و ضد میکروبی قوی است که یک ماده شیمیایی معدنی با فعالیت ضد انعقادی به شمار می رود. فرمول شیمیایی نیترات نقره (AgNO3) است.

روش تولید نیترات نقره:

به طور خلاصه این فرآیند به این صورت انجام می شود که در ابتدا نقره در اسید نیتریک رقیق شده و محلول تبخیر داده می شود تا به رنگ قرمز کدر متمایل شود تا هر مقدار نیترات مس محلول در آب تجزیه شود و در ادامه فیلتر شده و دوباره کریستالیزه شود .

بازار جهانی نیترات نقره: 

بازار این محصول دارای شرایط رقابتی به علت سودآور بودن است. روند اخیر نشان می دهد نرخ رشد بالا در بازار جهانی از AgNO3 به عنوان امولسیون عکس و عامل حذف اکسید مس از محصولات مختلف است. دقت داشته باسید که تماس با این محصول باعث تحریک، زخم و تغییر رنگ پوست و همچنین تحریک شدید چشم می شود. لطفا قبل از کار کردن با این ماده msds نیترات نقره را مطالعه فرمایید.

مراحل تولید این محصول به پنج مرحله طبقه بندی می شود:

۱) حل شدن نقره توسط اسید نیتریک

۲)فیلتراسیون محلول نیترات

۳)غلیظ کردن محلول نیتروژن نقره

۴)کریستالی کردن محلول

۵)خشک کردن نمک

کاربرد های نیترات نقره:

کاربرد پزشکی:

  • در دندان پزشکی برای ترمیم زخم های دهان به کار می رود.
  • در درمان و سوزاندن زگیل های پوستی استفاده می شود.

کاربرد صنعتی:

یکی از مهم ترین فرآیند های که از نیترات نقره استفاده می شود ، واکنش Tollens است که در آن قسمت عقب یک آینه برای نشان دادن روشن و دقیق پوشش داده شده است. پوشش به عنوان باز تابنده شناخته می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
Translate »
در واتساپ با ما در ارتباط باشید